| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

Salutare,am si eu o problema,ieri cand am trecut pe trecerea de pietoni a venit unu cu viteza si era sa dea peste mine, a franat in ultimul moment si mi-a ajuns la sold cu botu masinii iar soferu m-a injurat si eu am luat un bolovan si i-am spart parbrizul, exista vreo sansa sa ma gaseasca soferul respectiv si sa imi ceara banii pe parbriz? Apropo credeti ca am procedat corect cu soferul acela?

6 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

In mod normal trebuia sa se opreasca, sa se dea jos din masina sa vada cum te simti, daca te doare ceva. Apoi de multe ori si pietonii sunt de vina sar in fata masinii, daca o masina are o viteza de 50 la ora, ii ia cam 5-6 metrii sa se opreasca brusc.Nu a fost frumos gestul care ai comis-o. Nu prea are ce sa iti faca doar nu cred ca e asa prost sa se denunte, ca s-a oprit cu masina in tine. Eventual sa te gasesca intamplator prin oras si sa te fardeze.

| ombladon a răspuns (pentru AgathaRo):

In primul rand nu l-a atins si in al 2 lea rand, ca sa te opresti de la 50 Km/h ai nevoie de aproximativ 10m

| AgathaRo a răspuns (pentru ombladon):

In 5-6 ti-l pot opri.

| Creeper2000 a răspuns:

Hmm,pai daca va anunta la politie sunt sanse sa fii gasit si daca vei fi gasit, DA, iti vor cere sa platesti parbrizul(se poate si sa fii gasit nevinovat, dar nu cred). Poate soferul nu va depune plangere si isi va cumpara singur parbrizul.Si,cred ca nu ai procedat corect cu soferul.Parerea mea.

| Dan112 a răspuns:

Nu prea cred tu cu o piatra sa fi spart parbrizul... poate maximum l-ai crapat dar de spart n-ai cum, tu nu ai procedat corect, trebuia sa il injuri si tu...

| sergyu1998 a răspuns:

Nu ai procedat corect. Politia trebuia sa se ocupe de el.
Si da, sunt sanse sa te gaseasca cu ajutorul politiei. Dar nu-ti fa griji, nu o va face happy