| Sdi100121 a întrebat:

Salutare, am tot cautat pe internet dar nimic, știe cineva cam cat durează școala de șoferi în Bacau, Moinești(Zonele municipale)? Mă refer la toata durata, 1 lună minim pana se fac orele/ședințele necesare și cele de legislație dar și timpul de așteptare pana cand se dă sala și traseul. Aproximativ.
Din ce am auzit pe la niște persoane, ar dura 6 luni pana la traseu și mi se pare absurd de mult.

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Nu durează șase luni. Indiferent de zona țării, legislația e aceeași.
În momentul în care iei examenul teoretic (sala), ți se comunică pe loc când ești programat pentru oraș. În funcție de numărul de candidați, durează în jur de o lună, cam așa.