| Curteanu_Marian_1996 a întrebat:

Salutare grup, o întrebare la care nu am încă un răspuns, poate a mai fost cineva în pielea mea și știe noutăți.
De curând am avut permisul anulat în România și am primit suspendare fără drept de conducere un 1 an. Eu acum vreau să fac școală de șoferi în Germania, credeți ca ma afectează cu ceva în România?
Mulțumesc

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Dreptul de conduce reprezentat prin hârtia aia de plastic numita permis, a fost suspendat, nu revocat, deci încă ești posesorul lui. Și probabil știi ca e ilegal sa deții doua permise. Școala de soferi în Germania nu te ajuta cu nimic.
Cheers