| Atlantic007 a întrebat:

Am o scoda rapid 2015, 1.6 tdi. Acum doua zile mi-a aparut un martor in bord, check engine. De cand a aparut acest martor masina scoate fum negru si nu poate depasi 80 la ora. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| hd04wbw a răspuns:

Nu cumva ai bagat alt combustibil in motor. Eu am patit odata am bagat motorina in loc de benzina si palpaia martorul de check engine, nu tragea si mirosea urat dupa masina. Du-te cu ea la testeer ca iti spun baietii.Nu o mai forta ca dupa aia s-ar putea sa fie mai rau.

| Atlantic007 explică (pentru hd04wbw):

Nu. cineva mi-a spus ca s-ar putea sa fie spart furtunul de la turbina.