| denisssssss a întrebat:

Ce se va intampla cu o motocicleta fara sa combini benzina cu uleiul (sau fara ulei) se va opri motorul la viteze mari? Sau nu va fi nici o problema?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

La turatie mare, se ard supapele!

3 răspunsuri:
| FocuS2 a răspuns:

Daca nu pui ulei piston și supape nu și fac ungere și s ar putea sa se gripeze sau să pocnească segmenți

| WaiterJon1988 a răspuns:

Dacia. Rezultatul a venit dupa realimentare. Motorul a inceput sa mearga mai silentios, fara vibratii si cu o performanta sporita. Cand merg la un drum scurt economisesc de la 1 la 1.5l. Sunt multumit. http://bit.ly/2g5UZo8

| Valyzz a răspuns:

Da,are am avut sieu una pe combinatie cu ulei si benzina si nu am pus ulei si carburatorul s-a infundat si l-am dat jos si l-am curatat. Daca vrei sa nu ai probleme la el baga si ulei.