| ASMA14 a întrebat:

Salutare TPU. Daca unui prieten i s-a suspendat permisul intr-un alt judet el fiind din Ph, permisul va fi trimis aici in judetul in care locuieste sau trebuie sa mearga in judetul in care i s-a luat permisul sa il ridice?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Il va ridica de la el din judet, nu trebuie sa se deplaseze pe o distanta asa mare cum ar fi alt judet.

| DaniTDCI a răspuns:

Permisul de conducere se ridica din judetul in care a fost comisa contraventia/infractiunea.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Eu sunt din Mures si am ramas fara carnet in Cluj. Carnetul o venit in Mures la politie si de acolo l-am ridicat.

| User252426 a răspuns:

Cred că normal din județul lui