| marius031 a întrebat:

Am un prieten care are permis de 2 luni, acum 2 saptamani i s-a suspendat permisul pe 30 de zile ca a trecut pe rosu. Trebuie sa dea un examen ca la sala si daca il trece ii da permisul inapoi? sau cum se procedeaza? fiind si incepator 2 luni.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu da niciun examen pentru 30 zile, ii ia permisul inapoi cand ii expira perioada

| marius031 explică (pentru suntserios):

Politistul i-a spus ca trebuie sa dea un examen in care trebuie sa faca 13 din 15 intrebari corecte. Am mai vazut ca daca nu il ia s-au daca nu se prezinta se prelungeste perioada cu inca 30 de zile si il poate lua dupa fara nici un examen... dar nu mai stiu cum este acuma daca este tot la fel

| kzd a răspuns:

Nu. trebuie sa astepte 30 de zile pana cand are voie sa circule iar