| mircea22 a întrebat:

Salutare.va rog sa ma ajutati, intr-o problema.acum 2 zile mi s-a aprins martorul de ulei in bord -culoare rosie-cine a mai patit, sa-mi spuna cum a rezolvat.astept ceva concret.nu gen senzor, presiune. daca o pun pe tester poate sa-mi indice ceva? masina, e audi a4 b6 74 kw din 2002.multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai controlaat nivelul la ulei?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iei contactul si dispare.
Funda?
(ti-am dat un raspuns la fel de simplu si de incomplet ca si detaliile date de tine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care au mai patit, au controlat imediat nivelul uleiului.
Altii au pus-o pe tester sa le confirme stiintific ca becul rosu este aprins si ca nu este o iluzie optica.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Dai funda?

| Bybanu a răspuns (pentru AndraAndrada2000):

Ti-o leaga la gura

| mircea22 explică (pentru AndraAndrada2000):

Dau sigur ca da

| express11 a răspuns (pentru AndraAndrada2000):

L-ai innebunit pe dracu cu funda ta!

| usernameinvalid a răspuns:

Pierzi cumva antigel? Daca da, vezi ca ti-l baga in ulei si se face prea mare presiunea, eu acum incerc sa rezolv problema asta.

| mircea22 explică (pentru usernameinvalid):

Am sa o duc la service, sa-i masor presiunea uleiului. oricum merci

| Cristikoooooo0 a răspuns:

Da eu am patit vezi cai scoasa mufa de la sonda si nu mai face bine contact scoateo afara si dai cu niste sprei de rugina si sa vezi ca o sa mearga