| Sam34s22 a întrebat:

Se merita ca in 2018 sa cumperi masina din 2004? (Vw golf 5, 1.4)

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Se merita ca in 2018 sa cumperi masina din 2004?"

la câți bani?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se merita sa iti cumperi masina de cati bani dispui.
Golf 5 in sine nu merita, e o masina supraevaluata pe piata, care nu ofera nimic deosebit.
Iesi mult mai bine daca achizitionezi un Fiat Stilo 1.4, din aceeasi perioada.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La 14 ani ar fi minora o fata; dar o masina este hoashca-expirata.winking

| Nimeni10 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca omul nu isi permite una mai noua ce sa faca?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Nimeni10):

Sa fie atent la Km reali rulati.winking

| Evolution a răspuns:

Depinde de cum a fost intretinuta masina. In principiu o masina dupa 10 ani incepe sa mai cada piese din ea. Nu stiu sa iti spun acum daca merita sau nu, depinde de pretul pe care o iei si conditia fizica a masinii.
Tu stii ce mai bine happy

| Ionut58282856 a răspuns:

Depinde de buget. Caita mai multe oferte poate gasesti ceva mai bun