Întrebare recomandată | cris12 a întrebat:

Stie cineva cine plateste timbrul auto 2013 cel care vinde? sau care cumpara? va multumesc

Răspuns Câştigător
| tudorviorel a răspuns:

Cel care cumpara.fii foarte atent la cumparare vinzatorul pote sa spuna ca a platit nu face actele pina nu verifici la taxe si impozite

| cris12 explică (pentru tudorviorel):

Va multumesc pentru raspuns

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Cumparatorul plateste taxa. Asta in cazul in care banii s-au recuperat sau a fost scutita de taxa cu hotarirea judecatoreasca.

| Florian20405 a răspuns:

Deci daca o cumperi din alta tara bineinteles ca vei plati timbrul de mediu, cu cat este mai noua masina cu atat platesti mai mult si depinde mult de emisiile CO2, daca e benzina/diesel. Sper ca am ajutat bafta!

| silvershark a răspuns:

Salut! Gasesti aici detalii despre timbru de mediu: http://www.somara.ro/images/oug_9_2013.pdf