| EmilTraian95 a întrebat:

Stiu ca v-am stresat pe multi din categoria asta cu intrebari de genul insa acum am suma necesara sa imi cumpar autoturism asa ca va intreb: Golf 4 Tdi 90 cai ALH sau Opel astra CDTI 1.7, 80 cai? ( mai era un model dti 75 cai dar e mai vechi si e euro 3 ). Sunt tanar un pic nebunatic deci ma intereseaza consumul si costul pieselor in special.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Golf 4, alh-urile sunt fiabile daca alegi o masina buna nu ar trebui sa intampini probleme astfel incat sa bagi bani in ea, piese gasesti la tot coltul.
Sau daca vrei berlina poti alege tot o Bora cu motor ALH.

| Klandestin a răspuns:

Golf 4 tdi alh sunt cele mai bune motoare pe golf 4. Si golf e o masina foarte buna, si gasesti piese ieftine peste tot! Si consum afara pana in 5% si in oras pana in 6, 5%.
Spor la cautat si sa gasesti unul bun!

| Tumi a răspuns:

Sunt de acord cu klandestin. Ca și confort ca și desiqn, motor, putere se merită golful decât opelul.nu prea ai să poți fi prea nebunatic la volan cu doar 90 de cai... dacă zici ca ești mă nebunatic te-aș îndemna o bora motor 1, 9 sau chiar 2, 0 tdi 4x4 131 de cai smug și ca preț se aseamănă foarte multhappy consumul e chiar mai micwinkingși piesele la fel, ieftine

| Claudiuseb a răspuns:

Golful 4. De departe mai bun.