| Mkeynes a întrebat:

Un audi a4 2006 stat pe bara vreo 4 luni ce probleme poate aparea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e diesel, injectoarele pot ceda, turbina daca era slaba, o poate lua pe ulei si ea.
Bratele daca sunt vechi, pot avea cauciucul imbatranit, iar dupa 2000km incep sa bata ca un tobosar.

4 luni nu inseamna mare lucru, dar daca problemele astea erau aproape, dupa ce masina sta, apar toate brusc. Daca a fost lasata impecabila, cu piese fara uzura, atunci nu are ce probleme sa faca.

4 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Se descarca bateria si cam atat.
Ar trebui sa decuplezi o borna. Unele masinii stau cu anii prin parcuri auto si pornesc la prima cheie.

| MoiseTheodor a răspuns:

Salut, risti sa ti se infunde turbina, sa ti se sparga sau sa se crape amortizorul, ruginesc rulmentii, discurile, placutele...