| Catalin0486 a întrebat:

Unde pot gasi in Bucuresti un service auto care se ocupa cu testarea masinilor? Ma intereseaza un test complet pentru a vedea starea tehnica adevarata a masinii.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la reprezentanta.
Dar nu visa la vrajitorii, nu poti afla nici macar in reprezentanta, daca masina are km reali, sau nu. Poti afla insa multe detalii despre viata caroseriei, de exemplu daca este vopsea originala, sau daca nu, daca se ascunde chit sub stratul de vopsea.
Testul la reprezentanta il faci dupa ce mergi cu masina, ca in service nu se pot depista, de exemplu rulmentii uzati de la roti sau transmisie, ci doar in mers. Daca probezi masina si ti se pare ok, dupa aia o duci la test autorizat, nu inainte, ca risti sa dai banii degeaba.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la reprezentata marcii pe care vrei sa o testezi si ei iti vor spune cel mai bine ce probleme are