| CominxIonut a întrebat:

Utilitara sau transport persoane?
La un Fiat doblo utilitara (am eu ), taxele sunt mult mai mari decat la unu cu locuri. Foarte multi au preferat datorita taxelor mai mici sa cumpere cu locuri si cara marfa cu ele.

Din punct de vedere tehnic al rezistentei la greutate si al constructiei exista vreo diferenta intre cele 2 masini?

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Exista o mare diferenta! masinile pentru marfa au un anumit gen de suspensie, cele de pers alt gen.doar amenzile sunt aproape identice atnci cand ii atribui o alta destinatie masinii, fata de ceea ce scrie in certificatul de inmatr.

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Turismul are amortizoare, nu arcuri de foi.

| viotedy a răspuns:

Toate taxele pentru VAN sunt mai mari

| AgathaRo a răspuns:

E impozitat ca VAN/Minibus. Mai rentabil este logan MCV de 7 locuri scoti bancheta din spate iar alea de 3 locuri rabatezi si o folosesti ca autoutilitara.