| anonim_4396 a întrebat:

Va salut posesori de BMW vin cu o întrebare legata de distribuțiile n47, a montat cineva kit ul de la FEBI, SWAG, HEPU unul dintre ele nu contează. ma interesează cum s-a comportat cât a ținut?
În prezent mașina în cauza tot o distribuție aftermarket are care a început sa ticăie la rece însă vechiul proprietar nu știe exact ce kit are, a spus ca l a ținut 2 ani pe el + cateva luni la mine deci cred ca de merita având în vedere ca originalul costa 3000 lei + manopera va dati seama unde se ajunge eu prefer o varianta mai ieftina fiindcă o sa vând mașina oricum peste câteva luni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,daca pornesti rar masina sunt sanse sa tina putin.
Daca folosesti masina zilnic va tine mai mult.
Mai ales pompa de apa.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hepu e firma chiar buna

| Stefan7656AB a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai montat vre unul dintre kit uri de distribuție pe bmw n47? Ma interesează cât a ținut

| anonim_4396 explică (pentru Stefan7656AB):

Am montat multe kit-uri
Desi pare ciudat, dar am facut 50 de mii cu kit-uri de rahat

| Stefan7656AB a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci țin puțin kit urile astea, văzusem la un service ca oferă 100.000 sau 2 ani garanție cu hepu dar nu mai este valabila oferta

| anonim_4396 explică (pentru Stefan7656AB):

Da,daca pornesti rar masina sunt sanse sa tina putin.
Daca folosesti masina zilnic va tine mai mult.
Mai ales pompa de apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate iesi mai ieftin cu febi

| KovacsB a răspuns:

Au deja probleme lanturile originale.
Nu va mai cumparati masini pe care nu sunteti in stare sa le intretineti.