| DrunkenIrish a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina.In general as prefera un hatchback.As vrea 2008+.Ma gandeam intre un Seat Ibitza(modelul 2010), VW Golf 5(e un pic mai scump, nu prea gasesc golfuri bune la mai putin de 3000 de euro) sau un Ford Fiesta(arata cam cel mai bine in opinia mea dar am inteles ca e cam nespatioasa, insa la 3000 de euro imi pot lua o Fiesta din 2011).Nu ma pret pricep cu masinile, daca aveti si voi alte idei de masini mai bune calitate-pret, spuneti-mi si mie si da-ti-va parerea despre masinile prezentate de mine.Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Masini bune si mai noi nu prea găsești la preturi accesibile decat cu defecte, iti zic din propria experienta.
Dacă vrei să iti iei de la vw ia ti passat, sau cum ai zis tu seat si alea sunt bunicele.Fordul excludel din start pentru ca sunt mega defectuoase si scumpe la reparat, gândește-te numai la pret masina din 2011 3000 de euro hmm...

| DrunkenIrish explică (pentru Freya1):

Nu pot sa imi iau passat deoarece e scump.Singurul mod in care il pot lua e daca iau un model mai vechi.Cat despre ford am sesizat ca toate modelele de fiesta sunt asa ieftine.Nu au cum toate sa fie defecte, dar mersi o sa mai ma uit in continuare.

| Freya1 a răspuns (pentru DrunkenIrish):

Nu sunt defecte, sunt defectuoase ford focus, fiesta etc.
Degeaba iti iei masina mai noua la bani putini ca nu rezolvi nimic, niciodata o masina din 2011, 2015 la 3000 de euro nu o sa fie o masina buna.
Baftă.

| Arefino a răspuns:

Opel Corsa, Opel Astra, Hyundai i10-20-30, Suzuki Swift, Ford Focus, Honda Civic, Chevrolet Spark, Chevrolet Bolt EV, Nissan Leaf.