| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să mă înscriu la o şcoală de şoferi, dar sunt atâtea opţiuni încât nu ştiu unde să mă duc. Aşa că rog pe cei care au făcut şcoala de şoferi să îmi dea câteva sugestii.

PS: mă adresez celor din Iaşi.

Răspuns Câştigător
| asterixobelix a răspuns:

Acum cateva luni am terminat si eu scoala de soferi. Si pot sa spun ca sunt foarte multumit. Toti prietenii au avut acelasi sentiment.
Iti recomand Auto Training Expert. Profesorul de legislatie e foarte buun, se spune ca e unul din cei mai buni din Iasi. Si ca masina iti recomand Skoda Octavia avand ca instructor pe Rata Marian. Foarte placut omul.
Daca vrei mai multe detalii lasa-mi un mesaj pe privat.

| Elena898989 a răspuns (pentru asterixobelix):

M-am uitat puţin pe site-ul Auto Training Expert. Am găsit o îndrumare către drpciv, pentru a vedea nivelul promovabilităţii şcolilor de şoferi. Cea pe care mi-ai recomandat-o tu are procentul de promovabilitate destul de bunicel. Iniţial m-am gândit să mă înscriu la Auto black (am văzut că nivelul de promovabilitate este mai mare, comparativ cu Auto Training Expert, dar cred ca de fapt în mare parte ţine de cursanţi, cum şi cât învaţă). Mulţam pentru sugestie, şi sper să nu fie cum a zis Vladimir, că inspectorii te pică şi la cea mai mică greşeală doar ca să dai iar bani.

| asterixobelix a răspuns (pentru Elena898989):

Nu e adevarat. Nu au o placere in a te pica. Daca stii sa conduci atunci te trec. Eu am mers tare, dar corect si mi-a dat 5p pentru condus agresiv, dar a vazut ca ma descurc in trafic si mi-a dat carnetul. Oricum la Auto Black a mers o fosta prietena de-a mea si iti spun ca nu am ramas impresionat prea mult. Cel putin instructorul pe Golf nu e prea bunicel, e rigid, e dur; ceea ce nu te ajuta sa inveti. Daca doresti pot vorbi cu instructorul Marian Rata si iti fac legatura cu el. O zi buna!

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu ai ceva prieteni care au facut scoala de soferi de curand? Majoritatea se duc pe baza de recomandari.

| subfocus a răspuns:

Cel mai important e sa iei una care e de ceva timp in oras si e mai mare. nu te baga la una mica. astea mari au pile la oras si sunt mult mai seriosi!

| Vladimir315 a răspuns:

Acum ..eu nu sunt din Iasi dar cand te duci la o scoala de soferi trebuie sa stii daca din scoala respectiva chiar au iesit soferi. daca sunt profesori buni.Ai grija unde dai examen eu sunt din Pitesti poate ai auzit ...Se spune ca unii inspectorii te pica si pentru cea mai mica greseala doar ca sa le platesti examenul