| Crisanut a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un BMW 323i. (2.5 benzina) din 2000. Pareri PRO - CONTRA?

Răspuns Câştigător
| lonewulf a răspuns:

Impozit auto in jur de 900 de RON in Bucuresti. RCA, daca ai sub 30 de ani. lejer vreo 2000 de lei. Consum maricel.

Mai bine cauta un Opel OPC, (Bertone, etc). Iesi mult mai bine!
Masina de 13 ani, piese ieftine. Nu vechimea e problema.

Consumabilele te omoara (asigurari, benzina, etc)

| Crisanut explică (pentru lonewulf):

Mersi mult. am luat un opel astra G.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozit mare
rca mare
taxa de timbru mare
cosum mare
masina veche de 13 ani

pro chiar nu am nimic de zis

| Sofer a răspuns:

Platesti la taxe de te saturi pentru acea masina.

| MskDesign a răspuns:

Pai daca iti cumperi o masina din asta, trebuie sa iti iei si o benzinarie dupa tine.

| paulpaul25 a răspuns:

Doar contra. Prea veche, prea multe batai de cap, taxe, impozite si consum foarte mare in comparatie cu ceea ce ofera. Chiar nu se mai merita, decat daca esti pasionat de modelul respectiv si mai presus de asta esti un fanatic. Sarbatori fericite!

| 0wN a răspuns:

Fereasca dumnezeu de'asa masina...un prieten de'al meu a ars de viu in asa ceva...