| Cristi112 a întrebat:

Vreau sa imi schimb unitatea, ce credeti ca ar fi mai bine si mai convenabil sa cumpar una sau sa fac una pe bucatele? vreau sa aud niste pareri pro si contra, multumesc

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cea mai buna alegere e pe componente pentru ca
daca iti vei lua de-a gata ori vei lua o prostie (calculatoarele din supermarket) ori vei plati mai mult (pc-urile branduite)
daca iti vei lua de-a gata nu vei mai putea umbla in pc din cauza sigiliului
daca iti vei lua pe componente, iti vei lua ce vrei tu (ma refer in principal la brand) nu ce-ti baga pe gat magazinul (sa zicem o sursa care desi zice ca e de 600w, cel mai probabil va fi delux si ar insemna ca are de fapt vreo 400w, plus fiabilitatea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Necesita mult timp si multa munca. Eu zic sa cumperi! Numai bine!

| Maj3stic89 a răspuns:

Pe componente e mai recomandabil pui ce vrei in ea plus ca ai garantie pe fiecare piesa daca le cumperi de noi.Si asa stii si ce ai pus in ea.

| AnastasescuF a răspuns:

Eu iti recomand sa iti cumperi una :-s...

| barca16 a răspuns:

O unitate direct facuta=>mai ieftina dar totusi mai slaba decat una facuta pe piese.
Deoarece:cand faci o unitate sau orice altceva(bicicleta, scuter)pe piese alegi dintre cele mai bune piese, dar dezavantajul este ca iesi mult mai scump.
De exemplu mie imi place bmx-urile.
Mi-am facut unui pe piese doar ca:
Puteam sa imi iau unul bun la 15-20 milioane dar pentru ca l-am facut pe piese am iestit la 30-35thinking(nu mai stiu exact)milioane numai ca este si mult mai bun.
Deci daca ai bani fal pe piese daca nu unul intreghappy

| L0v3iT a răspuns:

Lasama sa-ti dau parerea mea, S-a o luam asa, ca sa o faci din bucatele te costa putin mai mult decat sa iti cumperi una, ca sa o faci din bucati ai nevoie cat de cat de ceva scump si bun, dar cu acea suma pe care o dai pentru componente eu iti sugerez sa iti cumper o unitate buna.