| anonim_4396 a întrebat:

Abdomenele chiar te ajută să scapi de grăsimea de pe burtă?
M-am apucat de 3 zile să fac şi fac cam 100 pe zi, dar am citit tot felul de articole în care ba scria că te scapă ba nu şi chiar nu ştiu dacă să continui să le fac sau nu.
Nu vreau să-mi întăresc musculatura cu grăsimea de pe abdomen.

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu te uiti pe un site de fitness si ceri sfaturi la copii mici pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar te scapa. Eu am avut rezultate. Acum depinde si de alimentatie, daca bagi 34 de burgeri pe saptamana nu cred ca vei avea si tu laughing.

| iuuliia a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt conştientă că trebuie să am grijă şi la alimentaţie straight face şi am grijă

| daniellle a răspuns:

Îmi dau seama că din moment ce ai început să faci abodemene ai grijă şi cu alimentaţia, aşa că nu mai este nevoie să precizez asta.
Dacă nu prea se văd rezultate, poţi încerca să mergi la o sală de fitness pentru început. Poţi încerca câteva şedinţe de Kangoo Jumps chiar! big grin
Sigur vor da rezultate.
Asta îţi sugerez eu, faci cum consideri.
Multă baftă! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| stefan1998_5137 a răspuns:

Exercitiile fizice pentru abdomen sunt importante in masura de 10% restul de 90% o reprezinta alimentatia.

| Emily990 a răspuns:

Nu trebuie sa faci abdomene in fiecare zi ca sa vezi rezultate.

| Diana_Albu_1999 a răspuns:

Abdomenele te ajuta in special sa-ti intaresti masa musculara pentru pierderea grasimi intr-un mod mai radid sunt alte exercitii(da search pe yootube pentru antrenamente pentru grasimea din zona burti.eu iti recomand ceaiul verde un litru pe zi un kg la 3 zile

| bughy200x a răspuns:

Ai grija ce mananci, de pomana faci tu 100 de abdomene daca dupa bagi shaorma cu detoate

| iuuliia a răspuns (pentru bughy200x):

Mda, nu mi-ai dat un răspuns la întrebarea mea.
din moment ce fac 100 de abdomene pe zi şi nu doar abdomene.[ doar că de ele mă interesa mai mult acum]. bănuiesc că intenţionez să ajung la corpul dorit şi asta implică şi alimentaţia sănătoasă.

| Boaghi_Olea_1999 a răspuns:

Scapi de grăsime dar in mare parte ea se transformă in mușchi