| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp aveam probleme cu parul. aveam ceva matreata... Acum am scapat cu un sapon special si am alta problema. am parul destul de mare si mi se ingrasa foarte repede pe lateral si in spate. doar in partile astea. trebuie sa ma spal zilnic pe cap. ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu uita, daca parul creste si se ingrasa repede inseamna ca ai par sanatos.Nu te speria, si eu am la fel ca tine.

| Lullu21 a răspuns:

Salut. Am încercat și eu, dar și medicii recomndă, ca în timpul spălării părului să folosești soc de lămîie, fie amesteci cu șampon, sau îl aplici aparte. Am mai văzut la TV că poți înlocui șamponul cu sucul de lămîie pentru o perioadă.

| justmystyle a răspuns:

Buna! Spala-te pe cap cu samponul "Dan free". Este portocaliu si recomandat pentru seboreea capilara si pentru ingrasare(impotriva acestora). Si nu costa mult. Il gasesti la farmacie intre 10-15 lei.Succes!