| cryysa a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog cum pot scapa de cosuri. Funda...

Răspuns Câştigător
| Boticelu a răspuns:

Pai daca te uiti atent prin unele reviste sunt anumite creme si masti. Dar degeaba. Inceraca mai degraba cu metode naturale de exemplu argila.
Eu una asa am scapat de majoritatea cosurilor. Am luat un bulgaras de argila la. m inmuiat putin in apa apoi am aplicato pe zonele cu cosuri.
Lasi argila pe fata timp de 2-3 ore. Si logic ca nu o sa dispara pe moment. Dar dupa catvea sedinte se vor usca si vor discaprea. Succes. Nu ma astept sa imi dai funda. Dar sper ca te.am ajutat: :*:*!

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Sunt o gramada de creme pentru cosuri. Eu folosesc de la Garnier si de la Gerovital. Mai sunt creme de la Nivea (Nivea All-in One), Clean&Clear, L'Oreal etc. Trebuie doar sa incerci si sa vezi care dintre ele iti face bine. Nu folosi fond de ten. Acesta nu este o solutie. Acopera imperfectiunile, dar nu le trateaza. Spala-te pe fata cu sapunuri delicate (de la Dove spre exemplu). Demachiaza-te in fiecare seara corespunzator: curatare, tonifiere, hidratare. Produse pentru demachiere: Clean&Clear, Eucerin, Gerovital. Nu stoarce cosurile si nu pune mana pe ele. Mana are microbi si iti pot aparea semne, urme, iritatii sau alte,, minuni". Ceva natural, ar fi gelul de aloe vera. Consuma fructe si legume. Uite si alte solutii naturiste destul de la indemana:
http://sanatate.acasa.ro/......e-865.html
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ai ales argila poti folosi masca Asla Vital, care contine 10 plicuri. E vreo 10 lei cutia la farmacie.
Dar totusi eu merg pe crema de la Ivatherm Akne Syt, mi se pare cea mai buna cu efecte foarte rapide.

| mady04 a răspuns:

Buna cryysa eu iti recomand roll-on garnier pure active e foarte bun petele trec in 5 ore iar cosurile in aprox 2 zile PS: se gaseste in carrefour fundita:d

| Vartolomei_Claudiu_1982 a răspuns:

Du-te la un cabinet. cel mai bine si dupa nu o sa mai ai garantat ..de exemplu eu am avut si eu dar m-am dus la un cabinet Bioderma si am facut tratament 2 luni si mi-au trecut Fuda?

| emma1love1u a răspuns:

1.:iei o lamaie si un ou dar la ou iei numai albusul, apoi le bati intr-un castronel sau in ce vrei tu pana se face spuma. Iar dupa iti bagi degetelele acolo si dai pe fata pana se face ca o masca, iar dupa o ora te speli. Faci asa de 3 ori si numai ai nimic.
2.:fierbi apa cu sare si apoi faci infuzie, adica stai cu prosopul deasupra vasului pentru ca vaporii de apa sarata sa iti intre in pori!
faci chestia asta de 2 ori pe zi.
Si daca ai si puncte negre:
- pune la fiert intr-o oala apa cu cateva plicuri de ceai de musetel (merge si doar apa simpla)
- stai cu fata deasupra oalei cam 10 - 15 min. Pune si un prosop pe cap, astfel incat tot aburul sa stea cat mai mult pe fata
- scoate cu grija punctele negre, apasand usor cu degetele in preajma lor
- aplica o masca de fata, daca ai
- aplica o crema hidratanta
fundita?

| Marria1967 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa... app de asta merele sunt excelente, iti spun din propria experienta... iar solutii sunt multe cum ar fi:
1.Argila
2.Lamanie amestecata cu scortisoara;
3.Malaiul;
Sunt multe feluri de a scapa de cosuri.happy