| claudia22229 a întrebat:

Ajutor, tocmai mi s-a rupt un dinte pe la jumatate, este din fata si arata urat, maine o sa merg la dentist, dar intrebare :A mai avut cineva problema asta? se poate repara? o sa arate urat dintele refacut in comparatie cu ceilalti? sincer plang pentru ca eu cred ca nu se poate repara asa usor, va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| BiancaDenisa a răspuns:

Buna Claudia! Imi pare foarte rau pentru tine! Stai oricum linistita, dintele tau va arata perfect ca si inainte ba chiar poate va fi mai frumos ca ceilalti dintisoriwinking nu te panica pentru. ca nu esti prima persoana careia i se intampla asta.Si o prietena de-a mea si rupt un dinte(de fapt 2)dar dentistul a rezolvat imediat problema. Dintisorul tau probabil va fi extras(scos)cu un clestisor dar nu vei simti decat o mica, mica piscatura pentru ca dentistul iti va da cu un spray sau cu un gel amortizor(care iti va amorti gura si nu vei simti nimic).Iti urez mult, mult succes si nu fi necajita te rog pentru. ca se va rezolva totul vei vedea si ce este cel mai bine este ca totul se va rezolva fara prea mare efort! Mult succes si fi fetita/fata curajoasa! BAFTA.

2 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Imi pare rau, cum s-a rupt, ai cazut, ce s-a intamplat? greu se va rezolva problema... dar nu imposibil, stomatologul stie mai bine.

| Kary13 a răspuns:

Stai linistita! Nu esti prima si nici ultima si eu am patit la fel cand eram mai mica happy Nu vei simti nimic si e bine ca mergi maine la dentist deoarece pe urma se putea sa iti creasca prin alta parte dintele. O sa arate superb ca ceilalti.Si nu mai plange' te va amorti cu spray iar apoi ti-l va trage cu un cleste happy atata tot. Va fi ca o ciupitura usoara :* Mult succes! Si nu te mai speria