| Ale92 a întrebat:

Ajutor! Vopsea de par
Buna, as vrea sa ma vopsesc roscata, eu fiind satena-inchis. Daca imi iau vopsea cu vreo 2-3 nuante mai deschisa decat cum as vrea sa iasa (gen roscat deschis-turbat), am sanse sa se prinda ca lumea si cum vreau?
PS: mi-ar place ENORM asa ceva: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images

Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Daca nu ai mai fost vopsita iti iese cu siguranta. iar daca ai fost vopsita o sa-ti iasa mai greu. Poti sa-ti cumperi vopsea de la silky are costa putin si este destul de buna si are o multime de nuante din care poti alege ca sa nu amesteci multe culori si sa-ti iasa altceva decat vrei tu.
p.s. sunt coafeza, de ceva poti sa-mi trimiti mesaj

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

E puţin greu să-ţi iasă nuanţa aia. Trebuie să ai multă experienţă şi răbdare.
E un roşcat închis, deci ai şanse să se prindă 50%.
http://vopseapepar.wordpress.com/
Poţi încerca nuanţele dark tulip şi rubine. Le combini, dacă vrei.
Dar trebuie să fii conştientă că nu o să-ţi iasă roşu intens, ci o nuanţă mai închisă. Ar trebui să îţi decolorezi părul pentru un roşu aprins, dar n-ai tu experienţă şi răbdare să îl vopseşti lunar. (părul creşte, rădăcinile se văd)
Sfatul meu e să te faci cu roşu castelani (se curăţă la 5-6 spălări, după culoarea părului tău) şi îl găseşti la farmacie la 7-8 lei maxim. Abia apoi, dacă îţi place, încerci vopsea permanentă.

| Ale92 explică (pentru AikkoxD):

Si cum se foloseste rosu castelani? Nu am auzit de el pana acum thinking

| AikkoxD a răspuns (pentru Ale92):

La fel ca albastrul de metil.
http://www.tpu.ro/......atura-sau/

| thalyslly a răspuns:

Nu o sa iti iasa rosu din prima numai daca te decolorezi inainte, ceea ce eu nu iti recomand.iti iei o vopsea cu 2-3 nuante mai deschis si te faci odata pe luna.de abia dupa 3 -4 luni o sa iasa rosu pe care il vrei.ai grija roscatul e culoare foarte pretentioasa