| gingergirl1 a întrebat:

Am 1,57 inaltimea si 50 de kg, sunt prea grasa?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Cum să fii prea grasă?
Un pic de mișcare și dacă mai scoți și grăsimea din alimentație vei ajunge la 47 de kilograme, atât trebuie să ai.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Esti bine, grasa nu esti

| ピンク a răspuns:

Nu, esti bine happy
Te-ai putea considera grasa daca ai avea peste 57 kg.

| Kasia a răspuns:

Trebuie sa mai slabesti
eu am 1, 58 si 41 kg.
daca ai 1, 57 ar trebui sa ai cel mult 47 de kg dar mie tot mi se pare mult. dupa mine, raportul perfect e :greutate=inaltime-15
in cazul tau 57-15=42.
cam 42 de kg. insa medicii spun ca ar trebui sa ai 47.

| Maxim96 a răspuns:

Nu esti normala, esti in echilibru, daca i avea vreo 60 kg atunci ar putea merge vorba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Esti numai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ideal este 47 de kilograme, dar esti aproape, deci esti foarte bine cu ambele.
Incearca sa te mentii asa cum esti.
Te pup!

| kbxftw a răspuns (pentru anonim_4396):

Termină mă cu prostiile. Cine te-a minţit că greutatea ideală e aia cu 10 kg sub înălţime? Deci aşa în mintea ta, orice om din lume ar trebui să aibă 10 kg ca să fie ideal?
Îl vezi pe ăsta? http://gofitandhealthy.com/wp-content/uploads/2012/02/Ronnie-Coleman1.jpg
Are 1,80 m şi 135 de kg, după tine îi obez, aşa-i?

| deeadeea111 a răspuns:

Nu esti prea grasa

| KaterinaРомановский a răspuns:

Pune o poză și gata. Altfel nu pot fi obiectivă, aș zice chiar că ai 3-5 kg în plus.

| KrEaThYvE a răspuns:

S-ar putea sa te consideri grasa deoarece ai,, burta,, dar nu e adevarat, de exemplu eu am 1, 72 si 52 km si ma consider putin gras deoarece am burtica, deci nu esti grasa, esti normala dar ai putea sa dai un pic happy nu foarte mult,

| pisihabarnuare a răspuns:

Sincer,nu

| xBiscuiteCuFinetti a răspuns:

Nu, nu ești grasă.

| raluftw a răspuns:

Da esti!, dupa aprerea mea..eu am 15 ani, 1, 72 si 51 kg

| Monica15 a răspuns:

Ooo crede-ma la inaltimea ta esti numai buna nu esti grasa acum depinde si de oasele tale din corp...