| Bianca3108 a întrebat:

1,57 m la 13 ani este putin? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU e puţin!

Ai înălţime normală : eşti "normostaturală gr. 2" ( gupa mijlocie II ) - adică, eşti mijlocie spre înaltă.

Vezi graficul de creştere din imaginea 3 de la linkul :
http://forum.7p.ro/Grafice-de-crestere.aspx?g=posts&t=5096

Toate cele bune.

| DanielPH a răspuns:

1,57 cm ce anume?

| Bianca3108 explică (pentru DanielPH):

Inaltimea mea... Pardon, 1, 57 m happy

| DanielPH a răspuns:

1,57 cm la 13 ani... ce anume are 1, 57 cm?

| DanielPH a răspuns:

Este normal,
Eu am 14 ani si am 1, 84 cm Poate este din cauza parintilor tai probabil scunzi
Sau, ori cum omul creste pana la 18 ani, nu te ingrijora

| Sergiu20CmRecords a răspuns:

Nu, depinde de fiecare om in parte.