| anonim_4396 a întrebat:

Am parodontoza si vreau sa ma duc in aprilie la dermatolog cu aceasta problema, insa vreau sa aud si parerile voastre. Daca ma tratez pot sa imi pun aparat dentar fix pe ambele arcade in fata s spatele dintilor? Si cam cat m-ar costa? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Fara tratament de specialitate aceasta afectiune nu se poate rezolva. Fara tratament poti sa iti pierzi toti dintii. Conteaza de asemenea alimentatia,sa fie sanatoasa(lapte,oua,fructe,legume )! Stresul este un factor declansator, incearca sa-l eviti si fa plimbari cat de multe in aer liber, excursii si altele care iti fac placere.

| a1doru a răspuns:

Pentru paradontoza te duci la stomatolog soro, nu la dermatolog rolling on the floor

| carmen2011 a răspuns:

Intreaba aici http://www.imperialdent.ro/, au niste specialisti foarte buni :)

| kmyangel a răspuns:

Imi pare rau dar parodontoza se trateaza la dentist nu dermatolog! In ceea ce priveste tratamentul depinde in ce stare este dantura ta happy