| huideni1845 a întrebat:

Am 15 ani si sunt cam firav
as vrea sa imi fac niste muschi dar fara sala pentru ca am auzit ca iti opreste dezvoltarea
ce exercitii as putea sa fac acasa si cam cate din fiecare?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasa prostiile si fa un sport gen baschet, volei, sau atletism. Te ajuta mult mai mult din multe puncte de vedere.

| Alex5620 a răspuns:

Https://play.google.com/store/apps/developer?id=Teer%20Studios&hl=en,cele mai bune aplicatii.Eu am una si este eficienta, se vad diferentele.

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Este recomandat sa incepi de pe la 18 ani sa faci sala, dar te poti duce in parcuri sau pe stadion si sa faci exercitii cu propria ta greutata la bara, gen: toate seriile de tractiuni, flotari la bara etc.Sunt mult mai bune si lucrezi cu prorpia ta greutate, deci nu iti va afecta dezvoltarea, Eu am prieten care s-a inaltat de la chestiile astea.

| cabronn a răspuns:

Pai faci 5 serii de cate 10 flotari cu mainile apropiate 5 serii de cate 10 abdomenee ...Cauta pe magazim play ca gasesi, si eu am gasit!