| riki10004 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fata happy. Pot sa ma duc la un salon sa ma pensez, adica imi afectez cu ceva sprancenele daca incep sa ma pensez de acum?
Multumesc :*!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, poti merge linistita

| irina20 a răspuns:

Nu,stai fara grija.Indicat ar fi sa nu ti le subtieze prea mult, poate pe viitor vei vrea alta forma si va fi ceva mai greu.

| LarisaDragomir a răspuns:

Eu ma pensez de cand aveam 12 ani, adica de aproximativ un an si nu am patit nimic. poti sa te pensezi linistita.Dar nu te lasa pe mana oricui, mergi la specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce ar putea să afecteze? Dacă e un mediu steril, cu nimic, iar de crescut, cresc în continuare.
Multe se pensează mult mai devreme. Așa credeam și eu că-s în urmă că m-am pensat prima dată la 16 ani.
Primele dăți mergi la salon pentru a îți da forma. De asemenea, pot să te învețe cum să le întreții.
Cum s-a zis mai jos, se recomandă să nu le faci prea subțiri, arată fals și va fi mai greu să schimbi forma dacă te răzgândești.

| MetalHead04 a răspuns:

Nu,ma pensez dintr-a 7-a,dar acum du-te la salon,si da, stiu ce zic, si eu am fost primele dati si dupa am vrut sa-mi pastrez eu forma dar na, le-am subtiat, oricum au crescut :3 deci mergi la salon.

| iDangerous a răspuns:

N-are ce să îţi afecteze. Pensatul e acelaşi lucru cu epialtul, dar nu e obligatoriu. Unele fete nu au nevoie de pensat. De obicei brunetele apelează la pensat pentru că se vede mai bine forma sa, dar o blondă n-ar avea de ce.

| AlexandraPink a răspuns:

Eu ma pensez de prin clasa a 5-a si nu am avut nicio problema. Dar nu te pensa singura, mergi la un salon pentru a-ti da o forma frumoasa sprancenelor