| PublicAdmin a întrebat:

Am 16 ani si m-am epilat prima oara pe picioare. Ideea e ca eu sunt blond, iar parul a inceput sa-mi creasca ceva mai negru. Am auzit tot felul de parereri, ca o sa imi creasca negru rau, des, gros etc. Cu ce sa ma fac pentru ca parul sa-mi creasca mai greu, mai rar si subtire, dar tot atat de blond?

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Si eu am parul blond, Am observat doar o diferenta minora, poate chiar nedestabila. Cea mai buna metoda de epilare dupa parerea mea este cea cu ceara (calda sau rece). te poti duce la coafor, pentru a cere mai multe sfaturi. O programare ar fi cea mai indicata metoda, cosmeticiana stiind cum sa te epileze si durereaza mai putin decat iti ia tie acasa. Bafta! happy kiss

8 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Te-ai epilat cu epilatorul sau te-ai ras pur si simplu cu lama de ras?
normal ca daca te faci cu lama iti creste mare si grooos...incearca macar o crema depilatoare.happy e una buna la avon:d iti ia parul in 2 min seriostongue deci c sa iti creasca mai rar mai subtire trebuie sa folosesti un epiator dar o sa te doara...happy iti sugerez sa intri pe emag.ro si gasesti epilatoare cu duiumul.sau ti-am zis. crema depilatoaretongue fara lamawinking

| Paulla a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara va creste mai rar si va ramane blond.

| BeHappyForMe a răspuns:

Cu aparatul daca te faci creste mai rar si daca te faci tot timpul cu timpul te vei face din ce in ce mai rar dar e dureros la inceput,foarte bun e un aparat de la Braun cu ingetare il bagi la frigider si pe urma te faci dupa ce te epilezi de dai intodeuna cu o crema cu efecte de relaxare a pieli iritate,lotiune de corp, sau e o sulutie la avon o crema pentru a face parul sa cresca mai greu si o lotiune si set si sunt foarte bune, de asemenea e o sulutie in farmaci sau in plafar am auzit de o prietena cu care poti sa decoleri parul ea are mustata si nu prea suporta sa o ia cu penseta sau cu ceara si se da cu chestia asata de decolorat si nici nu se mai vede mustata doar daca te uiti foarte insistent si ea este tot blondina.

| BeHappyForMe a răspuns:

Cu ceara e dureros nu sunt sigura ca ai rezista eu zic sa incerci cu aparatul, creme pentru inceput si apoi cand te obisnuiesti cu ceara chiar are avantaje ceara dureaza mult efectul si nu stiu te epilezi asa des dar e foarte dureroasa.

| Lavinialoveyou a răspuns:

Depinde cu ce te-ai epilat... Daca te-ai epilat cu ceara nu o sa iti creasca des dimpotriva cu cat te epilezi mai mult cu atat o sa ti se mai rareasca. Daca te-ai epilat cu crema sau cu lama intr-adevar o sa iti creasca mai des.

| Dariuz a răspuns:

N-ai nicio speranta taieti radacinile in continuare, am auzit totusi ca daca le smulgi cu penseta ia o luna 2 sa creasca la loc, tot blond, o sa ai buruieni groase si blonde pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate. dupa prima epilare va tot creste.singura solutie ar fi sa te dai cu ceara si sa iti oxigenezi firele pentru a nu se vedea deci mai bine te'ai epila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine cu ceara sau depilatorul