| Dan_Adrian_Mihai_1992 a întrebat:

Am achiziotionat i pereche de tenesi converse si as dori sa stiu cum pot afla anul de fabricatie a acestora

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Tenesi convers? Daca si aia sint pantofi, tenesi eu is popa.Niste rebuturi, care se desfac dupa citeva purtari, adica facuti de 2 bani sa nu zic 2 lei.Rau ai facut ca ai dat banii pe niste rebuturi, dar e treaba ta daca iti plac lucrurile de proasta calitate.

| Dan_Adrian_Mihai_1992 explică (pentru relian):

Dar nu te am intrebat daca iti plac sau daca sunt de calitate sau rebururi etc... unde se afla anul fabricatie ma intereseaza asa ca deschide ochii bine

| relian a răspuns (pentru Dan_Adrian_Mihai_1992):

Pe limba aia de la sireturi sau cum se mai numeste,in interior este o eticheta,de obicei acolo se pune la cele mai mulye incaltaminte, ori lateral dar tot inauntru la unele.Cel putin eu asa am la New Balace, Nike, scrie anul fabricari. Daca nu mai ai acea eticheta ce poti face este sa intri pe sitele astora cum se numesc converse si cauti acolo modelul tau, vezi poze cu ei si acolo scrie ce an este acel model.Nu toti producatorii de pantofi scriu anul pe acea eticheta.

3 răspunsuri:
| Nicolas_Ravanelo_1993 a răspuns:

Uita.te pe tenisi, daca sunt originali au un anumit cod, si il scrii pe net si afli de cand a aparut modelul