| Ayna a întrebat:

Am asa o intrebare big grin
Tin dieta de o luna, deoarece peste inca o luna particip la un concurs "Miss Universitate 2011". Ma stradui sa maninc numai mincare sanatoasa, adica fiarta si desigur fructe si legume.Si fac exercitii dimineata, la amiaza si seara.
Din cauza ca incerc sa ma alimentez corect, am certuri foarte des cu parintii.
Se supara cind nu maninc mincarea care o prepara mama.Imi zic ca si asa sunt slaba si ca nu am ce face cind ma alint la mincare.
Deci azi, ca sa mai linistesc atmosfera din casa, astazi am mincat mincarea facuta de mama, o strachina cu macaroane.
Sunt o tipa careia se i vede pe corp ceea ca maninca, si stiu ca macaroanele ingrasa tare.
Deci vreau sa imi spuna cineva care are cit de cit cunostinte in domeniu, ce consecinte pot astepta in urma micului meu dejun?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri si rabdarea de a citi mica mea povestioara? happy

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

In primul rand te STRADUIESTI, miss, detaliile fac diferenta, dar greselile fac dezastrul, iar o miss trebuei sa fie si desteapta, nu nuam eu bucata de carne in galantar. fa-ti calculul cate calorii are portia ta de macaroane si arde-le, cu bicicleta, la sala, pe steper. oricum, macar 20 min de mers pe jos in ritm alert. cu parintii, spune-le exact pentru ce-ti trebuie. fii ferma in expunere, dar apoi incepe cu "te roooggg", "iti promit"...

| ZoZoHeart a răspuns:

Faptul ca asta a fost absolut o singura data, nu ar putea sa te afecteze dacat, eventual, putin, putin de tot. Dar, spune-le parintilor tai asta si promitele ca dupa concurs pot sa te rasfete cu ce au ei mai bun dar acum sa te lase sa iti vezi de viata si de siluta ta.
Mersi ca mi-ai citit raspunsul! big grin