| maria9607 a întrebat:

Am auzit ca exista o ceara speciala care se aplica dupa baie si iti face parul cret/ondulat. eu il am pana la umeri, un pic ondulat. natural e foarte urat si il intind mereu cu placa dar m-am plictisit de el drept. stiti unde pot gasi aceasta ceara pe net? fiind asa scurt credeti ca mi-ar sta bine cret?

3 răspunsuri:
| BloomyxD a răspuns:

Nu mai folosi placa în prmul rând. Nu ai nevoie de ceară, uite ceva natural : Dacă vrei buclele mai bine definite, după ce îţi faci baie şi părul e încă ud, i-aţi şuviţe din păr, răsuceştele pe degt, pe unele prindele cu agrafe ca să reziste şi când părul e apropae uscat, dă-le drumul happy.

| Wwwhatever a răspuns:

Uhm... nu e cumva spuma de par? Am cautat in schimb pe internet si am gasit asta: http://www.youtube.com/watch?v=fu4HyRyobzM. Reteta e in description. Daca nu poti sa traduci, intreaba din nou si iti traduc eu.