| yumeee a întrebat:

Am auzit că masca cu argilă face bine tenului gras, seboreic, pori dilataţi etc. ce fel de măşti cu argilă pentru ten gras îmi recomandaţi? sau mărci de măşti gata preparate. aslavital masca detoxifiantă am auzit că e bună.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Incerc-o pe cea de la Gerovital Aslavital (pliclete de culoare maro).

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

-Masca pentru tenul cu puncte negre :

-Se taie o rosie bine coapta, in rondele care care aplica pe fata.

-Gelatina 5 grame, infuzie de plante 50 ml, miere de albine 10 g si glicerina 10 g (gelatina se dizolva la cald in infuzia de plante ).

-Pentru tenul gras, cea mai obisnuita masca este cea de albus de ou batut spuma, la care se adauga cateva picaturi de zeama de lamaie sau de alte citrice. Aceasta masca poate fi folosita si in cazul unui tratament de moment cand dorim ca ridurile sa fie cat mai putin vizibile. Indeoartarea albusului se face cu un tampon de vata fara insa a freca.
Daca mai vrei retete, ne mai auzim! Succes!

| DianaXoXo a răspuns:

Saluthappy

1 lingura de argila, cu un galbenus de ou si o lingura de pulpa pasata de avocado

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am amestecat argila cu suc de castravete(razi castravetele pe razatoarea mica, si dupa aia storci zeama, pe care o amesteci cu argila). E bunuta reteta, dar nu tine mai mult de 1 zi(cel putin la mine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aslavital am folosit si eu in combinatie cu putin suc de lamaie http://reviews.katrina.ro/pudra-de-argila-de-la-aslavital.html