| WoNdErFuL99 a întrebat:

Am auzit ca poti sa-ti faci suvite cu hartie creponata,dar daca faci asta pana la urma dispare culoarea, nu?

4 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Pai da poti uite Pai foarte simplu. Ai nevoie de o culoare inchisa de hartei creponata. Apoi:
1.Ia suvita pe care doresti sa o vopsesti.
2.Ia niste manusi de plastic deoarece culoare iese cam greu de pe maini.
3.Ia-ti o buc. lunga de folie de aluminiu.
4.Inveleste-ti suvita in hartie.
5. Puni-o pe folia de aluminiu.
6.Umezesti-o.(cu tot cu hartie)
7.Impatur-o in folia de aluminiu.
8.Las-o cateva minute in folie
(In functie de culoare pe care o ai)
9.Da deasupra chiuvetei folia si hartia jos.Sterge suvita cu o carpa.
10. Usuc-o cu feonul si da dispare

| WoNdErFuL99 explică (pentru SskorpyonN):

Multumesc mult! Si ce culoare zici sa ma fac eu am parul saten. big grin

| SskorpyonN a răspuns (pentru WoNdErFuL99):

Care crezi ca te reprezinta

| Eftimie_Maria_1990 a răspuns:

Da,dispare dupa cateva spalari.