| oblivion95 a întrebat:

Mi-am cumparat acum o luna o oja neagra. dupa ce am incercat sa o scot de pe unghii cu acetona au ramas pete negre... acum ma dau cu oja respectiva ca sa nu se vada. cum pot scapa de ele?

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Sa lasi unghiile sa respire fara oja o perioada de timp!

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu ai cum decat cu acetona.Ai putea dupa ce stergi unghiile cu acetona, te speli, sa-ti dai pe unghii cu un tampon inmuiat in suc de lamaie, dar nu cred ca ies petele.Eu zic sa stergi oja de pe unghii si sa nu mai folosesti acea oja ca nu este buna si-ti poate strica unghiile.In mod normal trebuia sa se stearga. Poti face o reclamatie.Eu nici nu as mai cumpara de la acea firma.Cumpara si tu de la alta firma.Inainte de a cumpara oja neagra intreaba vanzatoarea daca acea oja se curata. Poate stie.Pana la urma o sa se duca petele.Mai bine stai cu pete cateva zile decat sa-ti strici unghiile cu o oja care de fapt nu ar trebui sa se comercializeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti unghiile in apa fierbinte si nu mai folosi o perioada oja