| dedfgv a întrebat:

Am banchet si as dori sa-mi maschez foarte bine cosurile(nu am timp sa merg la salon)iar fondul de tennu mile acopera chiar asa bine... ce corector sau altceva mi-ati recomanda

va rog ajutati-ma, plzcrying

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Iti trebuie un fond de ten de calitate, cu putere de acoperire putin mai mare. De curiozitate, ce fond de ten e?
Apoi, iti recomand intai sa te demachezi [ chiar daca nu ai machiaj. ] sa astepti 5 min, apoi sa te dai cu o crema hidratanta, dupa aproximativ 20 de min, poti sa te dai cu fond de ten ( care repet! sa fie bun. ), si dupa te dai cu putina pudra, putin blush, si aia e!

O seara placuta! :*

| yumeee a răspuns:

Nu are cum să nu ţi le acopere bine fondul de ten, dacă e unul de calitate (nu chinezării cu 5 lei).
Îţi recomand să foloseşti mai întâi o cremă adecvată tenului tău(sau o bază de machiaj), cu aprox. 30 de min înainte să te machiezi(pentru ca substanţele nocive din machiaj să nu intre în piele, şi ca să stea mai uniform şi mai bine), apoi să aplici fond de ten şi la sfârşit puţină pudră compactă, ca să stea machiajul şi să arate mai bine.
Încearcă chestia asta eventual cu o zi înainte de banchet să vezi cum iese happy.