| NowForYou000 a întrebat:

Doar ce am devenit reprezenant Avon. Am strans de la cateva persoane 210 lei. Am inteles ca la o comanda in valoare de 300 de lei am reducere 85 lei si m-am gandit sa imi iau si eu cateva produse in valoare de 90 de lei ca suma sa fie 300. Atunci cand voi primi produsele stiu ca in colet voi avea o factura pe care imi va scrie cat am de platit. Intrebarea mea este : pe acea factura imi va scrie fix 300 de lei sau pretul cu reducere adica 210 lei? Ca sa stiu sa am si eu banii pregatiti.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e acelasi sistem ca la Lady`s, platesti 210. Aia 90 sunt considerati ca ti-au ramas ca `salariu`.

| NowForYou000 explică (pentru Adry05):

Aaa... deci sa inteleg ca eu nu mai trebuie sa platesc. Iau acele produse gratuit, nu?

| Adry05 a răspuns (pentru NowForYou000):

Da. Daca faceai vanzari de 300, fara sa-ti cumperi tu deloc produse, iti ramaneau 90 de lei ca bani ai tai, in mana.