| ILoveMyBed a întrebat:

cum ar trebui sa-mi aranjez parul, cret, ondulat, sau drept, am fata usor rotunda si putin plinuta.

11 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

La fete rotunde se potrivesc tunsorile scurte, inalte, care sa lungeasca fata. genul baietzesc, scurt de tot la baza gatului si mai lung in varful capului. in nici un caz bretonuri pe frunte sau tuns drept sub urechi, ca fac fata si mai rotunda. si NU parului lung! daca parul e strans in coada capul arata ca o ghiulea, iar daca e lasat pe spate da impresia de gat scurt, cap rotund si un spate si mai lat.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Drept si breton pe toata fruntea. Asa ca unde zici tu ca esti ''plinuta'' scoti in evidenta.

| Raluuuuu a răspuns:

Drept daca e scurt si ondulat daca e lungbig grinbig grin

| DYsSsA a răspuns:

Si eu am fata usor rodunda si putin plinuta si am parul usor ondulat. Cred ca si tie ti-ar sta bine. La fata rodunda nu merge parul lung deci mai bine ti l-ai tunde mediu daca nu il ai deja. Uite aici site-ul : http://www.google.ro/......http?/url

| Дηdu a răspuns:

Cret nu dar ondulat merge! Sincer parul drept cred ca ti s-ar potrivi cel mai bine la descrierea facuta de tine! Dar ai grija daca il intinzi cu placa foloseste o protectie pe suprafata parului pentru ca ti l-ai putea deteriora.
sper ca tiam foat de ajutor:* pup

| Rockărița a răspuns:

Cred ca te-ar prinde foarte bine drept.

| Mary_5266 a răspuns:

Pai daca ai fata rotunda iti sta cel mai bine cu par lung si drept deoarece alungeste forma fetei, eventual cu breton intr-o parte

| bogdan4cva08 a răspuns:

Cret te face mai plinuta eu cred ca drept ti-ar sta foarte bine.

| Sweety_6865 a răspuns:

Salut daca ai fata rotunda utilizeaza placa pentru a-ti întinde părul, lăsându-l apropiat de faţă.La mine de la natura este cret si cind ies undeva il fac putin cu spuma si sta perfect tot am fata rotunda dar nu sunt plinuta la fata,adica n-am nici obrajori nimic, totusi poti incerca, dar totusi cred ca cel mai bine pentru tine e sa-l indrepti cu placa sfatul meu. Uite si un sait http://www.braun.com/......ce.html.Pa

| amalia_1632 a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai bine ti ai sta drept