| Rukhsandra a întrebat:

Am firele de par despicate? ce sampon sau ce pot sa folosesc ca sa am un par mai frumos? mentionez ca nu folosesc placa de indreptatbatting eyelashes

7 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Un sampon pentru varfuri despicate. Marca o alegi tu, in functie de ce ti se potriveste. Incerci luna asta o marca, luna viitoare alta si tot asa. Si cand vezi ca esti indeajuns de multumita de una, ramai la ea. Dar varfurile se despica mereu, chiar daca nu folosesti placa si am citit undeva (nu vreau sa te mint, nu stiu daca e 100% adevarat) ca regenerarea parului e un mit. Chiar si cu sampoane de regenerare, masti si alte chestii. Ele iti fac doar parul sa arate mai sanatos, dar in realitate nu e, pentru ca parul nu se poate regenera. Singura solutie pentru varfuri despicate e taierea lor. Te duci o data la o luna-doua la frizer si ii zici sa iti taie putin din varfuri. Asta e cam un cm, deci poti sa-ti lasi par lung daca vrei, nu trebuie sa te tunzi scurt.

| freehugs a răspuns:

Aplica ulei de masline pe varfurile inspicate inainte sa te speli pe cap si stai vreo 2 ore.Doar o data pe saptamana... functioneaza si iti va face un par frumos si matasoshappy

| oana1 a răspuns:

Pai ia-ti samponul clier e foarte bun

| Zambet a răspuns:

Tunde-ti varfurile si continua sa te speli cu Clear...va functiona iti garantezwinking

| Incubus a răspuns:

Cel mai puternic(dupa unii prea puternic)este Head end Shoulders dar sa stii ca nu te scapa de par despicat(nici nu stiu ceva care sa te scape, trebuie sa le tai varfurile sau pun pe cineva sa taie 2, 3cm din el)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te speli cu Elseve.Eu cu el ma spal si nu am problemewinking

| julia2098 a răspuns:

Da bv ca nu folosesti si ai putea sa te speli cu "head and showlders" sau poate ca parul tau nu suporta nu stiu ce sa zic? tu ce sampon folosesti? ai incercat "pantenne"? de cate ori te piepteni pe zi? am citit undeva ca ai putea sa te piepteni de cel mult 10 ori incearca de cate 3 ori sau mai mult.pa.sper ca ti-am fost de folos.