| Anca8080 a întrebat:

Am fost la salon si m-am vopsit ombre, dar am fost vopsita foarte urat si dupa 5 zile m-am vopsit iar acasa. Parul meu este sarma, foarte despicat si tot nu a iesit culoarea pe care o aveam inainte de prima vopsire(saten). Nici nu il pot tunde, pentru ca am parul pana la umeri.
Acum vreau sa ma vopsesc si a3-a oara, vreau culoarea mea initiala.
Ce ar fi recomandat sa fac? Parul meu este acum cacaniu si nu-mi sta bine si ombrele mai si pornea putin mai jos de radacina...
Funda

Răspuns Câştigător
| goodgirl99 a răspuns:

Bună! Problema e nasoala în sine, și da te poți vopsi dar recomandat ar fi sa aștepți măcar 2 săptămâni, pentru ca dacă îl vei vopsi a 3 a oară imediat după celelalte 2, îl vei strica și mai tare, în cele 2 săptămâni încearcă sa aplici niște uleiuri (de măsline, cocos, argan) și niște măști, dar naturale, masca cu ou e foarte buna, și după 2 săptămâni parul va arata mai ok și îl poți îndrepta vopsindu-l iar.Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, în primul rând calmează-te. În primul rând ai rabdare şi nu în pune nici un fel de vopsea în cap, cel putin 2 săptămâni, după poti sa te vopsesti. În perioada asta, încearcă să îți aplici pe păr ulei de cocos, migdale, jojoba, masline...vitamina A( ajută la regenerare) orice ulei este bine venit. În al doilea rând, de vârfurile despicate... nu prea ai cum să scapi, orice produs ai să folosești nu le va " repara", ideal ar fi sa le tunzi dar cum ai părul destul de scurt, mă îndoiesc că esti încântată de ideea unei noi freze. Uleiul de argan este un alternativ foarte bun pentru sigilarea/" lipirea"( mai bine spus) a vârfurilor despicate, singura soluție fiind foarfeca mai târziu.

| maryjane11dd a răspuns:

Buna, cel mai indicat este sa te duci la un salon foarte bun si sa le spui problema, angajatii de acolo iti vor spune ce este corect. Sau ai putea sa-ti iei o vopsea de calitate si sa mai incerci inca o data. O zi buna. happy