| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Am mai multe bluzite din alea tricotate, peste fund, cu maneca scurta, care se poarta cu maleta. Mie imi plac foarte mult si as vrea sa le port si la scoala, dar din pacate am uniforma compusa din camasa si cravata. As putea sa le port peste camasa, ar parea demodat? Multumesc!

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Stiu.si mie imi plac.
Am uniforma ca a ta la fel!
Nu ar parea demodat. dar cravata iese din categorie! O poti purta daca cravata are aceeasi culoare ca bluza tricotata.
Nu poti incalca regulile scolii!
Eu daca nu aveam uniforma imi cumparam tot ce vedeam prin magazine. dar acum. mai multe haine elegante si sport!
Restul hainelor le port tot timpul in afara de timpul scolii!
Oricum, te imbraci dupa placul tau!

| georgiana37 a răspuns:

Pe bluzite le poti purta peste camasi si daca spui ca ai si cravata si nu o poti inlatura o poti baga pe dedesubt adica intre bluza si camasa si eu port asa ceva si chiar imi place...

| spyceygirl a răspuns:

Categoric ca sepoate sa le porti peste camasa, iese din start cravata numai ca nu ra mia fi o uniforma... oricum nu s-ar mai vedea camasa (doar manecile)...acum daca ai voie asa, poti sa te imbraci dar gandeste-te ca nu mai reprezinta o uniforma!

bafta!

| AneZniP a răspuns:

Nu chiar nu cred. de la ce sc esti, 49? ca eu sunt de la 49 si trebuie sa port cravata rosie apropo din bucuresti, dar nu cred ca are ce cauta cravata la aceasta vestimentatia scuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ar parea.Insa categoric nu mai are ce cauta acolo cravata. Sau ai putea eventual sa ii faci ceva si ei, sa ii pui niste insigne dragute eventual. Aceeasi situatie o am si eu la scoala. Din pacate nu pot sa incalc regulile ca e nenorocire, asa ca am ales sa imi port lucrurile preferate in afara scolii. Vezi si tu cf. Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti linistita sa porti peste camasa.arata gothic, cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa le portilaughing...si eu am uniforma si ii obligatorieoh go onsacou il iaulaughingcravata nurolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trebuie sa port camasa alba. am auzit ca se poarta camasile lungi si as vrea si eu una numai ca nu gasec sub 50 lei ma poate ajuta cineva?