| adeedyaa a întrebat:

Am multe cosuri pe fata cum sa scap de ele plzzz helpppp!:d :d

Răspuns Câştigător
| MuFfiN3097 a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca ai sub13 nu e bine sa te dai cu tot felul de creme si daca ai peste13 ar trebui sa consulti un dermatolog

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| dedfgv a răspuns:

Cel mai bine(tio zic din proprie experienta)este sa mergi la o cosmeticiana...dermatologul o sati recomande tot creme si alte produse deja existente pe piata asa ca cel mai bine e sa mergi la o cosmeticiana ea o sa tile scoate pe toate si dupa o sa te dea cu un aparat numit electroderm...eu asa am procedat si mie mult mai bine

daca esti din bacau da-mi un msg pe privat

| nellyneliana a răspuns:

Incearca cu Skinoren, e o crema care se gaseste in farmacii si costa in jur de 30 de lei...Ai mai putea sa incerci si cu demachiant de la Vichy pentru ten cu probleme, costa 3o si ceva de lei, tot in farmacii se gaseste. Bafta!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Hei bunahappy hai sa-ti recomand ceva super bunhappy de la yves rocherhappy smug am incercat si eu.si intr-adevar superbig grin trebuie sa ai tenul gras pentru a o putea folosibig grin se numeste sebo specific anti imperfections. 45 de leihappy daca vrei te pot recomanda sa devii clientahappy byeehappy

| ralucaralu a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si mi-a dat zineryt si inca o crema.Eram plina de cosuri inainte, dar acum nu mai am niciunul. Zineryt seara si dimineata ivatherm akne-syt. Sunt foarte bune, dar sa te dai in fiecare zi ca sa scapi de ele.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Tratament cu miere si scortisoara...
Se prepare o pasta formara din trei lingurite de miere si trei lingurite de praf de scortisoara; aceasta pasta se aplica pe cosuri seara inainte de culcare iar a doua zi dimineata fata se spala cu multa apa curata; daca tratamentul se aplica in fiecare zi, timp de doua saptamani tenul va fi complet curat...
Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma te poate ajuta, nu glumesc, multe fete am auzit ca folosesc asa ceva si sunt foarte multumite, deci daca ai prieten, cand face.ti sex si asi da drumul, sa iei si sa dai cu ea pe fata si sa vezi ca ati trec, pa pa, te pup

| dana24 a răspuns:

Pff.n-are rost sa dai 40-50 lei pentru niste creme care, pe viitor, o sa iti inrautateasca tenul`oh go on cel mai eficient si ieftin mod de a scapa de cosuri este sa amesteci drojdie cu apa oxigenata (amestecul trebuie sa se intareasca ca si lutul) si sa aplici amestecul in zona unde ai cosuri si sa il lasi 5 minute, dupa care te speli cu apa caldutawinking fa acelasi lucru in fiecare zi timp de o saptamana sau 2 si o sa vezi ca o sa dea rezultate si o sa ai si pielea finahappy eu am incercat si chiar am fost uimita de rezultatetongue bafta:*

| MisseEmmo a răspuns:

Pai trebuie sa mergi la doctor si cu siguranta vei scapa de ele funda?

| paula_6609 a răspuns:

Pai fiecare cu fizionomia lui

| Heidi a răspuns:

Mergi la dermatolog.el iti va spune ce fel de lotiune se potriveste perfect cu tenul tau,tipul tau de cosuri. poti incerca si lotiuni, creme din comert, farmacii.dar mai bine du.te la dermatolog...crema,asa vei scapa mai repede happy