| dominoo a întrebat:

Am nevoie de niste retete pentru inalbirea dintilor, natural si ieftin. pentru a avea dintii albi?

4 răspunsuri:
| bella19 a răspuns:

Te freci pe dinti odata pe saptamana cu sarehappy.

| ChocoMilk a răspuns:

Eu folosesc bicarbonat de sodiu. E ieftin si il gasesti la orice magazin! Te poti spala o data cu pasta de dinti, dupa spalare sau oricand! Aceasta operatiune se face de cel mult 2 ori pe zi pentru a nu-ti rani gingiile. Daca nu ai, poti folosi sarea. Vrei ceva mai indraznet? Pune apa si o lingurita de scortisoara cu apa de gura de menta. Clateste-te cu asta si te simti fresh! Eu le folosesc si ma ajuta enorm! Bafta!

| Bianca298 a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti pui pe periuta umeda putin bicarbonat de sodiu si mai perii dintii inca o data. Apoi clatesti si gata.
Daca te speli cu bicarbonat de sodiu in mod regulat (2-3 ori pe saptamana), vei vedea rezultate intr-un timp destul de scurt.
De asemenea mai poti folosi si sarea de bucatarie.
Si fructele si legume care combat ingalbenirea, ne ajuta la mentinerea unei danturi albe si stralucitoare si la mentinerea unei respiratii proaspete: capsunile, telina, patrunjelul - consumat fie crud, fie sub forma de infuzie (1 pumn de frunze proaspete la 2 cani de apa fiarta)