| Alissa a întrebat:

Cum imi pot albi dintii in mod natural?

7 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat de sodiu de 2-3 ori pe saptamana, este super bun.

| flaviak a răspuns:

Cu sensodine si bicarbonat de sodiu(cam o luna dupa care faci pauza o luna si apoi o iei de la capat) la mine a mers happy

| pufulory a răspuns:

Spalandu-te regulat pe dinti cu pasta pentru albire... daca nici asa nu se albesc pe masura asteptarilor tale, atunci inseamna ca asa e textura naturala a dintelui tau...totusi daca ai incerca la dentist un detartraj ti-ar fi de mare folos. O metoda de curatire a dintelui este sa ii freci usor cu sare... n-am incercat...am preferat s merg la dentist...costa vreo 70 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sensodine te poate ajuta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta am pus`o si eu:P

uite ce raspunsuri am primit:):
http://www.TPU.ro/......ar-totusi/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat cu sare si chiar are efect incearca si tu numai sa nu freci prea tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miriam eu cred ca tu esti cu capu' rau de tot...