| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa am dintii mai albi? In mod natural...

23 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste bicarbonat de sodiu alimentar, sare de bucatarie

| kh1ss a răspuns:

Renunta la cafea

| JackieSue a răspuns:

In mod natural?
...hm...mai multe metode
1.pai ia o cutie in care e un fel de praf(se gaseste la farmacie si o intrebi pe vanzatoare si iti da ea detalii) si o lamaie pe capac si dupa ce te speli pe dinti iti pui pe periuta si te speli cu chestia aia(asa fac eu)
2. s-a inventat si un fel de pasta de dinti pe care scrie Hollywood Smile... dupa 3 saptamani albire vizibila bla bla sau asta scrie pe capac
3.tratament de albire... a incercat tata si dintii sunt pe bune mai albi
4. din pacate fara sucuri sau orice mananci tu(cipsuri etc.)
5. te speli de cel putin 5 ori pe zi

numerele 1, 3, 5 sunt verificatesmug

| sabina a răspuns:

Se taie o lamaie pe jumatate, si se trece pur si simplu cu periuta de dinti peste mijlocul ei. Se freaca dintii cu sucul, dupa spalarea prealabila a dintilor cu pasta normala de dinti.
Efect: dintii se albesc natural, fara produse care costa. Dupa utilizare fercventa, veti vedea diferenta!

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Exact. renunta la cafea si mai ales tutun in cazul ca fumezihappy

| nuti76 a răspuns:

Spalate pe dinti cu bicarbonat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu Blen-A-Med 3 D WHITE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate sfaturile de mai sus + pasta de dinti Pearl Drops Whitening. e mai scumpa.normal decat celelalte dar e destul de multa( de la Sensiblu ).la mine s-a vazut diferentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te speli de mai multe ori pe zi... du-te la un stomatolog pentru albirea dintilor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia o lamaie, fa-o pe jumatate si da pe dinti bine cu ea... apoi spala-te cu bicarbonata, pai spala-te cu pasta de dinti...Atentie:Cu bicarbonat nu trebuie sa te speli decat o data pe luna...in cantitati mari bicarbonatul dauneaza...
Sper sa fi fost de folos...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slalete pe dinti mai des

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kri : spala`te pe ochi straight facelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te speli pe dinti si na si ti doara numa di cit poneatna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o asculti pe mami da tu robotel esti pros

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.coolsmile.ro/
garantez 100%... natural... uitate in jur natura care o respiri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey...coolsmile se pare ca nici natura n mai e naturalalaughingbig grin sfatul meu contine tot lamaie si bicarbonat(n din abundenta)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa te speli de multe ori pe dinta caci smaltul dintilor se roade si dintii nu se fac mai albi dar din contra mai galbeni, du-te la somatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diminiataa sa te speli cu bicaarbonat sau sare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seara sa te speli pe dintsi neaparaat! iar dimineata cuu. sare sau bicarbonaat. si eu fac la fel happy se vede rezultatul. happy

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Blooddanceonfloor a răspuns:

Pai daca vrei in mod natural spalate zilnic pe dinti sau cumpara o pasta de dinti care ai albeste big grin dar daca vrei sa ai ai chiar albi du-te la un salon de albire asa ti albestewinking

| llore3 a răspuns:

Incearca sa consumi cat mai multe cruditati. Acestea reprezinta o gustare sanatoasa si te ajuta si la curatarea danturii;
Capsunile au efect natural de albire si sunt bogate in vitamina C. Aceastea sunt un remediu "gustos" si sanatos impotriva ingalbenirii dintilor;

Foloseste ata dentara zilnic. Petele se formeaza usor intre dinti, iar ata dentara este cea mai usoara solutie de curatare;
Periaza-ti dintii la fiecare 12 ore si schimba-ti periuta de dinti cat mai des. Cele vechi nu pot indeparta placa, formandu-se astfel bacteriile;
Adauga putina sare pe pasta de dinti inainte de periaj. Granulele fine de sare vor indeparta si reduce petele galbene;
Un alt remediu natural il constituie frecarea dintilor cu frunze de dafin, de doua ori pe saptamana;
Bicarbonatul de amoniu te ajuta nu numai la indepartarea petelor, ci si distruge bacteriile care cauzeaza placa si reduce nivelul acizilor care ataca smaltul dintilor.
sper ca te-am ajutat:p