| Alexandra437 a întrebat:

Am nevoie de SFATURI fetelor! prin luna martie m-am vopsit bruneta, culoarea mea naturala fiind un saten deschis. Mi-a crescut extrem de mult si se vede foarte urat la radacini pentru ca s-a dus foarte putin din nuanta si vreau sa ma vopsesc un saten cat sa nu se vada cand va creste. PRECIZEZ ca nu vreau sa ma decolorez sau sa merg la salon! Ma ajutati va rog cu niste vopsele, nuante, sfaturi, va rog! Vreau sa ajung treptat la o culoare cat mai apropiata de cea naturala.

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Negrul iese greu, ar trebui să lași părul să crească.

| Blueberry8 a răspuns:

Buna! Negrul iese foarte greu din par(patita)! Imi aduc eu aminte acum cativa ani ca ma vopsisem nu stiu ce culoare si nu imi placea.Si tot cautand pe sfantul Google, am citit de lamai.Zis si facut, cumparam lamai, le storceam si zeama o puneam pe par...stateam cu zeama pe par cat puteam eu de mult iar culoarea treptat treptat se deschidea.Mai este ceva nou aparut(nou la noi ) ce scoate culoarea din par si ajungi la cea dinaintea brunetului, doar ca daca nu executi pasii corecti, nu rezolvi nimic(colour B4 se numeste produsul). Daca alegi sa te decolorezi acasa (desi nu te sfatuiesc) trebuie sa iti decolorezi doar lungimea si apoi radacinile.De ce nu te sfatuiesc? Am facut eu asta (aveam suvite blonde pe nu mai stiu ce culoare, oricum deschisa) si aveam pe lungime o culoare, la radacina alta mai inchisa.Noi nu stim sa calculam timpii ca si cele de la salon.Asa ca sfatul meu, ori incerci cu lamaie, ori fugi la salon, ori il lasi asa tongue.

| fugi5555 a răspuns:

Dacă vrei sa te faci acasă Wella tone 03 este săten închis natural dar dacă vrei sa te duci la salon au acolo vopsele specializate mai șmechere și tu doar le arați culoarea, funda?

| Blueberry8 a răspuns (pentru fugi5555):

Satenul nu prinde peste negru! Doar la radacina o sa se observe.

| Ana123anuta a răspuns:

Este destul de complicat ai putea încerca să iti iei o vopsea mai deschisa, un blond si sa il aplici doar pe vârfurile negre, iar acestea se vor mai deschide daca spui ca te-ai facut doar odata cu cea inchisa, iar apoi sa iti iei o nuanta de saten si sa il uniformizezi, ca vopsea iti recomanda Koleston de la Wella, costa putin mai mult dar prinde mult mai bine.
Succces!

| Blueberry8 a răspuns (pentru Ana123anuta):

Blond peste brunet? Cand vreo data? Poate sa se decoloreze pe lungime si apoi sa foloseasca saten! Dar nu ii recomand! Poate atinge radacinile cu decolorant si ii ies 5000 de culori in cap!

| Ana123anuta a răspuns (pentru Blueberry8):

Eu asa l-am deschis cand eram bruneta, un blond cu oxidat de 12% il deschide iese un aramiu-rosiatic de asta ziceam sa aplice dupa un saten pentru ca nu iese o nuntă f plăcută si nu il arde la fel de tare ca decoloratul...

| Blueberry8 a răspuns (pentru Ana123anuta):

Pai specifica, ca e cu oxidant si nu vopsea normala.Asa, da...