| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent sa slabesc, in maxim 4 saptamani ar trebui sa dau jos macar 4 kilograme...am un eveniment special, iar acolo nu ma pot prezenta oricum, trebuie sa arat cat de bine pot. Daca ar putea cineva sa ma ajute cu un sfat, cu o reteta "miraculoasa", as fi foarte recunoscatoare! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

In 4 saptamani poti sa slabesti mai mult de 4 kg daca ti un pic de regim si faci sport... incearca sa nu mananci dulciuri de loc, paste fainoase de loc, sucuri indulcite si carbogazoase. mananca verdeturi multe cat poti tu in ce forma doresti, sala, fiert, aburit, grill, fructe, lactate insa nu oricum cu mici reguli ...incearca sa renunti la uleiul de floarea soarelui... foloseste pentru orice uleiul de masline extravirgin... daca mananci carne (incearca sa ocolesti mezelurile ca sunt pline de grasimi si glucide) de preferat carne de pui si curcan, vitel, peste... nu combina cu lactate si fructe... manaca carnea doar cu verdeturi, salate cum iti place tie... daca manaci lactate nu manca carne... la fel lactatele incearca sa le consumi cu verdeturi, fructele sa le manaci inainte de masa cu 2 ore sau dupa masa cu 2 ore, sau poti inlocui o masa numai cu fructe... din fructe manca mai putin banane, cirese, pere, prune, pepene rosu... in schimb poti manca cat mai mult ananas ca are multi antioxidanti... fructe de padure cat vrei ca au un continut mic de carbohidrati, pepene verde, incearca ca inainte de masa, in timpul mesei si dupa masa cu jumate de ora sa nu bei nimic sa nu dizolvi sucul gastric, fa sport... mergi la sala sau daca nu ai timp fa acasa ceva miscare... de ex pilate... de cel putin 3-4 ori pe saptamana o ora - ora jumate... daca respecti cele scrise mai sus eu iti garantez ca o slabesti si mai mult de 4 kg in 4 saptamani... in jur 5-6 kg... spor la slabit

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

1 kg pe saptamana e usor de dat jos daca renunti la paine, dulciuri, ulei si nu mai mananci dupa 8 seara. Fa putin sport si gata, esti tocmai buna de pus in rama!

nony
| nony a răspuns:

Nu te mai gandi la regim.la fructe si la alergat.nu dau rezultate. Daca cunosti pe cineva.care e in stare sa te streseze la maxim.pana cand iti vine sa-ti rupi parul din cap. apleaza cu incredere.¨STRESUL¨. face minuni la slabit.in 4 saptamani. dai 10 kg jos, nu 4.trust me. e probata.

PS.Iti dauneaza sanatati un pic. dar nu ai vrut tu ceva ¨miraculos¨winking

| covexrobu a răspuns:

Alearga cat mai mult si regim cu fructe si legume fara carne. Alearga minim 3 km pe zi. Si daca poti imbraca-te in haine mai groase si fugi asa ca sa transpiri mult.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe langa ce ti-au spus deja colegii mei, iti mai pot recomanda, foarte sigur, pentru ca e verificata/practicata de mine, reteta VELO! Adica, faci cel putin 2 ture pe zi, a cate 15 km, cu o bicicleta multispeed, la care folosesti numai raportul maxim greu, adica roata cea mai mare la pedala, si cea mai mica la roata spate! Sa fii dotat obligatoriu cu vesta reflectorizanta - se gaseste la statiile auto, sau Kaufland, etc... - si lumini, seara, si... la drum! Ai totusi mare grija, pentru ca sunt multi soferi agresivi si inconstienti! Eu mai ascult si radio (dar nu la maxim!, ca sa poti auzi si sunetele din trafic!) in acest timp si e super, crede-ma! Incearca, si ai sa vezi ca merge si merita! Te hidratezi inainte si pe drum, si dupa! Success!

| Lorenyk a răspuns:

Eu am slabit intr-o saptamana un kg jumate mancand numai salata dimineata si seara. salata cu detoate: cartof fiert, ceapa, masline, salata verde, rosii, castraveti, etc. dar sa pui numai ulei vegetal si mult otet, ca ajuta la slabit. si multa miscare

| bubukid a răspuns:

Da alergatul e foarte bun...acum m`am apucat si eu...nu prea am rezistenta pentru ca am fumat 3 ani...alerg in fiecare seara 15 min si ma plimb o ora cu bicicleta... sper ca se vr vedea rezultate si la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna uite ce am gasit p un site, chiar de medici spus:
1. Daca mananci dupa ora 20, te ingrasi - fals
2. Daca faci sport, automat slabesti - fals
3. Daca bei foarte multa apa, nu te ingrasi - fals
4. Daca mananci fructe, slabesti – fals
5. Daca mananci paine si paste, te ingrasi – fals si adevarat

Poti sa incerci o dieta care da rezultate fff bune.
intr-o saptamana poti sa slabesti chiar 5 kg:)

Poţi mânca din aceste preparate cât doreşti!
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere tăiate cubuleţe sau felii si le fierbi compoziţia până când se înmoaie puţin merele.
Această cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie făcută cu mai multe feluri de legume: ţelină, ardei, gogoşar, morcovi, dar niciodată cartofi, orez sau fidea. Supa e bună şi rece şi caldă. E de preferat sa mănâci supa făcută de tine acasa şi nu una de la restaurant, unde o mai prepară câteodată şi din cele la plic, care conţin zahăr. Aceea, evident îngraşă.

Dimineaţa - o cană mare de compot. După două ore, dacă îţi este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz şi toată după-amiaza - câte o porţie de supă de pui în care să fie şi o bucată de carne, ciocănele sau pulpe superioare, de pe care este important să scoţi pieliţele.
Dacă la un moment dat crezi că nu mai poţi mânca atâta supă, încearcă un ardei iute şi îţi creşte pofta imediat.

Nu contează la ce ora e ultima masă. Dacă nu eşti acasă, poţi apela la batoanele fibrobar, maximum două pe zi.
Nu ai voie pâine şi nici dulciuri, oricum fibrobarul îţi taie pofta de dulce.

Poţi să ţii acest regim cât timp vrei să slăbeşti. Când îl termini, mănânci carne la grătar, salate şi iaurturi.

aceasta este o dieta pe care a urmato Nicoleta Luciu.
iti dau si 2 site`uri sa te convingi si sa citesti ff multe comentarii despre cat de multumite au fost unele fete

http://www.acasatv.ro/......ascut.html

http://www.acasatv.ro/......labit.html

Sper sa te fii ajutat...
chiar eu am slabit cu aceasta dieta 5 kg in 5 zile.
PS.in compot nu ai voie sa pui zahar si in supa sare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu sunt o fetita si ieu vreau s slabesc si fac mult sport si intr-o saptamana am slabit 5 kg asa ca tinete mult de sportbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am slabit intr-o luna cu lindaxa 10 mg 10 kg am baut 2 litri de apa plata cu o lamaie stoarsa si in rest mancam fara paine si fara dulciuri :* mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te pot ajuta eu am slabit 6 kg in 4 saptamani: umblu la Sala...alerg in fiecare seara cate 3 KM nu am mai mancat sneksuri de 4 luni dulciuri daca mananc manc odata pe luna si aia putin sucuri nu beau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)
ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)
ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)
ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5: legume fierte (fara cartofi)
ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau altecele)
ziua 7: un piept de pui fiert