| ONE123456789 a întrebat:

Am varsta de 16 ani si cantaresc 57, 58 de kilograme. Faza e ca sunt putin complexata de acest lucru. Multi imi spun ca arat bine, iar unii imi spun ca ar trebui sa slabesc putin. Nu stiu, dar am nevoie de un sfat. Credeti ca ar trebui sa slabesc?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 3 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 1-2 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune!

| ONE123456789 explică (pentru bursuc001):

Multumesc din suflet. Mersi, la fel!

| bursuc001 a răspuns (pentru ONE123456789):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hei. Parca te am la prieteni pe fb mai sti?
Din cate am vazut eu cred ca arati foarte bine asa. Nu ai de ce sa fi complexata.

| ONE123456789 explică (pentru DoarBogdan):

Da, mersi frumos!

| DoarBogdan a răspuns (pentru ONE123456789):

Nu ai pentru ce.

| Coloringthevoid a răspuns:

Mai intai trebuie sa stiu intaltimea ta ca sa-mi dau seama.