| dani9354 a întrebat:

Am probleme cu tenul este foarte uscat, si impresia ca se duce pielea de pe fata, de la nivelul sprancenelor, un fel de matreata, ma si mananca, folosesc o masca pentru tenul uscat dar mai mult de 2 zile nu tine, am folosit si o crema data de dermatolog si tot asa..Este teribil pentru ca vine frigul si este cumplit...Sa incerc un alt dermato? Sau cosmetician?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la acelasi dermatolog, caruia sa ii spui ca nu da rezultate crema recomandata (sper ca ai aplicat-o corect).
http://www.i-medic.ro/boli/dermatita-seboreica

| dani9354 explică (pentru doctoressa):

Am plicat-o asa cum mi-a spus medicul, insa nu prea merge, o sa ii fac din nou o vizita

3 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

Fa-ti masti ca aici si nu o sa mai ai probleme :) (primele 2 subtitluri) http://www.eva.ro/despre-ten-uscat/

| diwa a răspuns:

Incearca o crema intensiv hidratanta pentru piele uscata de la Garnier. sunt foarte bune pentru asa ceva. daca nu, incearca cu orice crema de fata de la Avon pentru ca sunt foarte grase. In general, cam asta iti trebuie tie, o crema grasa. incearca si masti cu ulei sau miere, tot pentru asa ceva